Vzácna návšteva v našej farnosti

Od 12. októbra, deň liturgickej spomienky na bl. Carla Acutisa, kedy sa narodil pre nebo, sme prežili pekné štyri dni v jeho prítomnosti. Bola to nielen jeho relikvia, ale nádherný odkaz jeho života a slová, ktoré v podobe citátov si odniesli deti i mladí, aby ich šírili okolo seba. Môžeš to urobiť aj TY.

Niekoľko citátov:

„Život je skutočne krásny iba vtedy, ak sa nám podarí dať Boha na prvé miesto.“

„Smútok je pohľad, ktorým sa pozeráme na seba samých; šťastie je pohľad, ktorým sa pozeráme na Boha.“

„Aj ty by si sa mohol stať svätým. Treba to chcieť celým srdcom, a ak po tom netúžiš, musíš o to naliehavo prosiť Pána.“

„Všetci sa rodia ako originál, no mnohí zomierajú ako fotokópia.“

„Eucharistia je moju diaľnicou do neba.“

„Objav Boha a nájdeš zmysel života.“

„Boh pre každého z nás napísal jedinečný a neopakovateľný príbeh, ale nechal nám slobodu napísať mu záver.“

„Našim cieľom má byť nekonečno, nie konečno. Ak bude naše srdcia vlastniť Boh, vtedy aj my budeme vlastniť nekonečno.“

„Ak prijímame Eucharistiu každý deň, ideme priamo do neba.“

„Spoveď je ako oheň, vďaka ktorému balón vystupuje do neba. Aby sa mohol vzniesť do výšin, potrebuje sa zbaviť záťaže; podobne sa potrebuje zbaviť záťaže hriechu aj duša, aby sa mohla vzniesť do neba.“

„Ruženec je najkratší rebrík, ktorým sa možno dostať do neba.“

„Keď sa vystavíme lúčom slnka, stmavneme. No keď sa postavíme pred eucharistického Ježiša, staneme sa svätými.“

„Kritizovať Cirkev znamená kritizovať aj seba.“

„Iba ten, kto plní Božiu vôľu, bude skutočne slobodný.“

Modlitba

Nebeský Otče, ty si nám dal obdivuhodný príklad kresťanského života v blahoslavenom Carlovi, ktorý za základ svojho života považoval Eucharistického Krista a od neho čerpal silu do všetkého, čo mu život prinášal.

K Ježišovi túžil svojím slovom a príkladom priviesť všetkých, s ktorými ho život spojil, aby aj oni v ňom objavili zmysel svojho života.

Na príhovor našej nebeskej Matky, Panny Márie, ktorú si tvoj služobník Carlo tak veľmi ctil a aj na jeho príhovor ťa prosím o túto milosť…

(môžeš povedať svoju prosbu).

A okrem toho aj o pravú vieru, hlbokú nádej, obetavú lásku, príkladný kresťanský život, horlivosť v evanjelizácii a o šťastnú hodinu smrti, aby som sa po skončení tejto pozemskej púte mohol v nebi radovať s tebou a so všetkými svätými, lebo ty žiješ a kraľuješ na veky vekov. Amen.