Slávnostná svätá omša pri príležitosti odovzdania relikvie Jána Pavla II.

Dňa 5.10.2024 sa v našej obci uskutočnila slávnostná svätá omša, pri ktorej došlo k odovzdaniu relikvie svätého Jána Pavla II. vo forme kvapky jeho krvi veriacim tejto obce. Táto výnimočná udalosť, ktorá sa zapíše do histórie Krivej, sa niesla v duchu vďaky a úcty k tomuto veľkému pápežovi, ktorého osobitná láska k Slovensku a jeho obyvateľom bola známa a hlboko cítená.

Omšu celebroval Jeho Excelencia Mons. Janusz Mastalski, pomocný biskup krakovský, ktorý sa zaslúžil o sprostredkovanie tejto vzácnej relikvie. Spolu s ním omšu koncelebroval náš pomocný biskup Mons. Ján Kuboš, ktorý svojou prítomnosťou a pastorálnou starostlivosťou podporil tento slávnostný okamih.

Po príchode do chrámu sa prítomní veriaci zhromaždili v dôvernej atmosfére modlitby a úcty. Zvláštnosťou tejto omše bolo, že mnohí z prítomných sa snažili zažiť jedinečné spojenie s pápežom Jánom Pavlom II., ktorý bol známy svojou schopnosťou inšpirovať a viesť ľudí k viere.

V rámci homílie Mons. Mastalski vyjadril hlboké poďakovanie za uchovávanie dedičstva lásky ku Slovensku Jána Pavla II. Pripomenul aj význam blahorečenia Zdenky Schelingovej, rodáčky z našej dediny, ktorá sa stala vzorom viery pre mnohých. Jej život a dielo sú symbolom odvahy a oddanosti, a to je hodnotou, ktorú si v našich srdciach uchovávame.

Po homílii nasledovalo slávnostné odovzdanie relikvie, ktoré bolo sprevádzané modlitbami a spevom. Veriaci mali možnosť pokloniť sa relikvii a prijať požehnanie, čím sa ešte viac prehlbovala ich duchovná väzba so svätým Jánom Pavlom II.

Celá omša bola obohatená spevom a modlitbami miestneho zboru, ktoré prispeli k atmosfére oslavy a úcty. Vzájomná solidarita a radosť z tohto výnimočného okamihu prerástla do krásneho spoločenstva, ktoré zhromaždilo ľudí všetkých vekových kategórií.

Na záver omše vyjadril Mons. Kuboš poďakovanie všetkým prítomným za ich účasť a pozval ich, aby si relikviu nosili v srdci a aby sa jej prisľúbenie stalo inšpiráciou v ich každodennom živote.

Tento slávnostný okamih v Krivej bol poznamenaný hlbokými duchovnými zážitkami a posilnením viery, ktoré v tejto obci zostane navždy. Relikvie svätého Jána Pavla II. sa stali symbolom nádeje, lásky a jednoty, ktoré budú inšpirovať všetkých veriacich v ich duchovnej ceste.

Fotografie z udalosti tu: https://eu.zonerama.com/FarnostKriva/Album/12142344